Vše pro tisk - tiskárny, tonery, náplně a příslušenství k tiskárnám

Jak prodloužit život Vaší tiskárny?

19.02.2016
Při nákupu laserové tiskárny jistě věnujete velkou péči výběru právě toho správného typu zařízení, které bude vyhovovat vašim potřebám a pomůže vám snížit náklady za tisk. Do celkových nákladů však vstupují i další faktory.

Jak zbytečně nesnižovat životnost dílů v tiskárně?

Předpokládejme, že ročně projde vaší tiskárnou 40.000 výtisků. Pokud se rozhodnete tisknout na nejlevnější papír kvality C, ušetříte oproti nákupu nejkvalitnějšího typu papíru při aktuálních cenách celých 480 Kč za rok. To zní jistě zajímavě, ovšem teď přichází to důležité.

Používáním papíru kvality C se poškozuje přítlačný válec v zapékací jednotce tiskárny a snižujete se tak jeho životnost. Proto už po pouhých 40.000 výtiscích bude nutné válec vyměnit. Na nákup náhradního dílu si připravte 3.500 Kč (bez DPH).

Oproti tomu když tiskárnu “krmíte” kvalitnější třídou papíru (A nebo B), může válec dobře sloužit přes 500.000 výtisků bez vážnějšího poškození.Proč je kvalita papíru důležitá?

Kvalita “C”: Papír nízké ceny a kvality. Vysoká prašnost může způsobit poškození fotoválce.
Kvalita “B”: Vyznačuje se nižší prašností. Tiskárna se méně opotřebovává a se prodlužuje se její životnost.
Kvalita “A”: Velmi kvalitní papír za vyšší cenu. Ideální pro oboustranný tisk.

Vyplatí se věnovat pozornost i prašnosti a drsnosti papíru. Nízká hodnota drsnost pomůže zamezit opotřebení jednotlivých komponentů tiskárny.

Jak na to?

Vyberte si pro laserovou tiskárnu kancelářský papír kvality A nebo kvality B. Tiskárna kvalitu papíru ocení a vy ušetříte.

Facebook Google


 
 

Naposledy navštívené

 
 

 

 
  Kód Název produktu Vaše cena    

 
 
 


 
 
 

 

PROČ NAKUPOVAT U NÁS

 
- specializace na tisková řešení
- působnost po celé ČR
- záruka kvality zboží
- garance nizkých cen
- vyškolený personál

 

 


 

 

 
 
 
 
 

 
 
 
 
 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

©2001–2017 VŠE PRO TISK s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Tyto stránky používají soubory cookies. Více informací se dozvíte zde.
Veškeré ochranné značky a známky zde uvedené slouží pouze k identifikačním účelům a jsou majetkem jejich právoplatných vlastníků.